قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان

0

سلام . خسته نباشید وممنون از مطالب مفیدتون .  یازدهم هستم رشته انسانی ادبیات میخواستم بدونم بنده در درس های ریاضی وزبان خارجه ضعیف اما در درسهای رتبه ساز دینی به علاوه چهار درس اختصاصی تقریبا مسلط هستم.وتاریخ وجغرافی هم جز نقطه قوتم هستن.حالا  ایا میتونم امید وار باشم واسه قبولی در دانشگاه فرهنگیان یا دبیری تاریخ ؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید ?

فروردین 20, 1399
1
0

حسین اقا سلام. 

امیدواریم که همین وضعیت و سطح تسلط را در سال آینده و کنکور هم داشته باشید؛ انشالا که این دروس که نقطه قوت شما هستند دقیقا همان دروس طلایی و حیاتی برای کنکور انسانی هستند.

اما موضوعی که هست اونم اینکه چرا وقتی در این دروس مسلط هستید، سراغ بقیه درس های دیگه هم نمیری؟ ادبیات و عربی و فنون.

ضمن اینکه اون تسلط تقریبی در 4 درس تخصصی را تبدیل به تسلط قطعی و مطمئن کنید.

برای شما این راهکارها را پیشنهاد میدم:

1) حفظ نقاط قوت اصلی 2) تقویت نقاط ضعف. 3) یکسان سازی درس ها در یک سطح برابر. 4) تمرکز روی دروس رتبه ساز.

یعنی میخوام در درجه اول همه درسها را به سطح تسلط ثابت و حداقل قابل قبول برای همه کتاب ها برسونی، بعدش روی دروس رتبه سازت متمرکز بشی.

به درصدهایی که برای دروس رتبه ساز گفتیم دقت کن.

اما چطور اینکاو بکنی؟

امسال که یازدهم هستی و الان هم که خوشبختانه یا متاسفانه مدارس تعطیل هستند: روی درس روانشناسی و فلسفه تسلط صددرصدی پیدا کن. در کنارش فنون و عربی یازدهم را پیش ببر. اگر نیاز دیدی فنون و عربی دهم را مطالعه کنی حتما اینکارو بکن.اما اولویت با یازدهم هست.

اگر مشاور داشته باشی که این دو سال همراهیت کنه قطعا دو سال مدت بسیار خوب و کافی برای رسیدن به رتبه عالی هست؛ که بتونی با خیال راحت انتخاب رشته کنی.

حتما مطالب صفحه دانشگاه فرهنگیان را مطالعه کن پسرخوب. این هم لینکش: دانشگاه فرهنگیان از رشته انسانی

موفق باشید و بمانید. رستم جو

به بالای صفحه بردن