در خواست کمک از چاه !

0

سلام من نگار هستم رشتم دهم تجربی . این اوضاع خیلی خیلی به درس خوندن من آسیب جدی وارد کرد و من فکر می کنم مهمترین علتش این بود که من خیلی زیادی خودم رو آزاد گذاشتم قبلاً میانگین درس خواندن روزانه ام 4 تا 5 ساعت بود اما حالا گاهی اوقات به 0 ساعت هم میرسه اونم وقتیکه من کلی درس انباشته شده دارم برای خوندن !

جداً از محیط خونه دلزده شدم ، واقعاً تعفن آوره برام . خیلی دلم می خواد یه جوری از این شرایط خلاص بشم ، خیلی دلم می خواد از این شرایط فرار کنم … ولی نمیشه ! همه چیز مثل یه سده جلوی راهم و در عجبم که من هیچ تلاشی برای از بین بردن این سد نمی کنم !!!

باورم نمیشه به جایی رسیدم که دیگه هیچ ترسی برای کنکور ندارم … با خودم میگم خب درس های دهم رو همون سال دوازدهم می خونم دیگه ! ولی می دونم که این طرز فکر احمقانه ام چقدر برام مشکل زا خواهد بود …

خانم رستم جو خواهشاً یه راهکار قطعی بهم بدین . چون با این شرایط پیش اومده مثل اینکه قراره مدت زیادی توی این وضعیت بمونم …

من فقط ایام عید به خودم اومدم و تصمیم گرفتم که واقعاً درس بخونم ؛ خیلی خوب بود ، روزی هشت ساعت درس می خوندم . آرزومه دوباره برسم به اونموقع ولی نمی دونم چجوری…

لطفاً چند تا پیشنهاد جدی بهم بدین برای افزایش ساعت مطالعه ام و صد البته افزایش انگیزه و توان و اراده ام که انگاری توی این شرایط به خواب عمیقی فرو رفته …

جالب اینجاست که بدونید من آدم برونگرایی نیستم بنابراین مطالعه در خونه رو به هرجای دیگه ترجیح میدم اما با این حال همیشه با تنوع جدی در محیط مطالعاتی عقیده جدی داشتم .

قبلاً توی مدرسه کلی با دوستام حرف می زدم و انرژی مثبت می گرفتیم از حرف زدن با هم . ولی الان همه ارتباطمون خلاصه شده توی واتساپ و اپ شاد !! که این فقط به این معناست که ارتباط با دوستام هم تبدیل به مشغله ای برای درس خوندنم شده و بس !

تروخدا یه راهکار جدی بهم پیشنهاد بدین … من که دیگه بریدم از این دنیا … بعضی اوقات میگم کاشکی کرونا بگیرم و بمیرم و از این عاطل و باطلی خلاص شم ….

نگار
خرداد 11, 1399
1
0

نگار خانم سلام.

قبل از هر چیز این نکته را یاداوری کنم خدمتون که اگر نیاز میدونین باید با مشاور یا روانشناس متخصص جلسه یا جلساتی را داشته باشیدکه از این افسردگی کرونایی در مدت کوتاهی خلاص بشین.

دوم اینکه به نظرم اگر یک موضوع را توی ذهنتون برای خودتون هم حل کنید حتی شایدهم نیاز به هیچ مشاوره و روانشناس نداشته باشید. اون هم اینکه:

شما بخاطر درس نخوندن نگران هستید یا از این که توی خونه خیلی موندین؟

اگر بخاطر درس خوندن هست که قطعا اشتباه می کنید. (دلایل را خدمتون عرض میکنم) و اگر بخاطر موندن توی خونه هست، که خوشبختانه و ظاهرا در اکثر شهرهای کشور وضعیت به اون اندازه بد نیست – مثل ماههای قبل- که نتونین روزی یکی دوساعت از خونه بیرون برین؛ البته با رعایت نکات مهم و لازمی که قطعا خودتون هم میدونین.پس توصیه میکنم روزانه حداقل یکساعت با خانواده خودتان پیاده روی و حضور در پارک را داشته باشید؛ بخصوص صبح زود که هم هوای سالمتری داره و هم خنک هست و هم  شلوغی جمعیت کمتر هستش.

اما چرا برای نگرانی درس اشتباه می کنید؟

قطعا اگر دانش اموز دهمی هستید؛ حتی رشته تجربی که مشهور به سخت بودن رقابت هست، شما همچنان وقت کافی در اختیار دارید, هم برای کنکور و هم برای امتحان.

ضمن اینکه اینطور که معلومه و شاید هم خودتون بهتر بدونین: اکثر دبیرها و مدارس در امتحان گرفتن خرداد سختگیری نمیکنن؛ برخلاف همیشه. 

پس لزومی به این مقدار از استرس و نگرانی نداره که سلامت خودتون را به خطر بندازین.

امیدوارم خوب به این توصیه ها عمل کنید و حالتون بهتر و بهتر بشه.

 

موفق باشید و بمانید

به بالای صفحه بردن