تدریس آنلاین کلاس مجازی کرونا

5 راهکار موثر در تدریس انلاین مجازی دوران کرونا برای معلم ها

در اینجا 5 راهکار عملی و مفید در تدریس انلاین مجازی دوران کرونا برای معلم های عزیز را می خوانید که در واقع نکته های اساسی برای تدریس آنلاین کلاس مجازی کرونا و تبدیل شدن به یک معلم آنلاین کارآمد و مشغول نگه داشتن دانش آموزان را ذکر می کنیم.

1. انتظارات خود را برای دانش آموزان مشخص کنید:

برخلاف کلاس سنتی ، دانش آموزان به محض مواجه شدن با یک سوال، قادر به بلند کردن دست و پرسیدن سوال نیستند. از این رو ، شما باید مدام، حین تدریس مکث کنید و از آنها بخواهید که سوالات خود را مطرح کنند.

اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان شما در همان صفحه شما هستند. با استقاده از تعیین تکلیفهای کوچک کلاسی ، تعیین ضرب الاجل برای پاسخگویی و یا صبوری برای شرکت دانش آموزان در مباحث کلاس.

همچنین بهتر است هنگام تعیین وظایف ، مبحث نمره گذاری را با دانش آموزان خود مطرح کنید تا آنها به روشنی ارزیابی شوند و برای هر کار کوچک و بزرگ تعریف نمره داشته باشید و به هر فعالیت کوچک آنها بازخورد کلامی و یا نمره ای بدهید.

به یاد داشته باشید – هیچ چیز مهم تر از ارتباط در یک محیط یادگیری آنلاین وجود ندارد. هرچه بیشتر با آنها در ارتباط باشید ، دانش آموزان شما احساس گمشدگی و اضطراب کمتری می کنند.

2. اسلایدهای جذاب بصری ایجاد کنید:

دانش آموزان شما به صورت جداگانه در حال تحصیل هستند ، با این شیوه جدید یادگیری دست و پنجه نرم می کنند و آخرین چیزی که می خواهند تجربه یک دوره خسته کننده درسی است.

موثرترین راه برای جذب آنها ایجاد اسلایدهای جذاب بصری است که توجه آنها را جلب کرده و آنها را درگیر خود کند. مهم نیست در چه سنی قرار دارند، شیوه سنتی تنها پای تخته نوشتن خود را رها کنید. خلاق باشید و از شکل ها و تصاویر جذاب، حتی در دروس تخصصی استفاده کنید. در اینترنت هر چه بخواهید یافت می شود.

تدریس آنلاین کلاس مجازی کرونا
تدریس آنلاین کلاس مجازی کرونا
3.تعامل را تقویت کنید:

هیچ چیزی جای تعاملات حضوری را نمی گیرد، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کلاسهای آنلاین خود را تعاملی کنید. افزایش تعامل یک راه عالی برای ایجاد انگیزه در دانش آموزان ، بهبود تعامل و افزایش بهره وری است.

به روش های خلاقانه استفاده از عناصر تعاملی در کلاس آنلاین خود و کمک به یادگیری فکر کنید. در اینجا چند ایده برای شروع آورده شده است:

دانش آموزان را وادار کنید که کار یکدیگر را ارزیابی کنند.

ابتدای هر کلاس کسی را صدا کنید تا از حال و احوالش بگوید.

خودتان خاطره تعریف کنید.

به هر بهانه ای هر 20 دقیقه از یکی بخواهید چیزی را برای دوستانش تعریف کند.

شما معلم هستید، رهبر و رئیس کلاس شما هستید. ذهن خلاق خود را به کار گیرید.تعامل به اثر بخشی درس شما کمک شایانی میکند.

4. یک جامعه بسازید:

در یادگیری آنلاین ، دانش آموزان به تنهایی در اتاق های خود و دور از شلوغی کلاس ها مشغول تحصیل هستند. به همین دلیل ، بسیاری از دانشجویان احساس انزوا و تنهایی می کنند که می تواند در یادگیری آنها تأثیر بگذارد.

به عنوان یک معلم آنلاین ، وظیفه شماست که جامعه را تقویت کنید و از چنین سناریوهایی جلوگیری کنید. شما می توانید این کار را با تشویق فعالیت های تیمی و پروژه های گروهی انجام دهید تا دانش آموزان با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و همکاری کنند.این به تقویت پیوندها و ایجاد احساس اجتماع کمک می کند.

تدریس آنلاین کلاس مجازی کرونا
تدریس آنلاین کلاس مجازی کرونا
5.بازخورد جمع کنید:

بسیار مهم است که دائماً با دانش آموزان خود مشورت کنید و ارزیابی کنید که آیا آنها از دوره های آنلاین شما راضی هستند. بازخورد جمع آوری کنید تا بتوانید سبک تدریس خود را ارزیابی کنید ، خلا ها را شناسایی کرده و پیشرفت کنید.

بعد از هر دوره ، می توانید یک نظرسنجی ایجاد کنید و آن را برای دانش آموزان خود ارسال کنید و از آنها بخواهید که کلاس شما را ارزیابی کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

در بیشتر موارد ، فضای یادگیری آنلاین برای دانش آموزان شما به همان اندازه که برای شما، تازه است. بنابراین ، برای تسهیل ارتباط دو طرفه و اطمینان از اینکه دانش آموزان شما به همان اندازه که در یک کلاس سنتی بوده اند سرمایه گذاری و مشارکت دارند ، این پنج نکته اساسی را به خاطر بسپارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن