کتاب روان شناسی مشاوران

کتاب روانشناسی انتشارات مشاوران آموزش

 انتشارات مشاوران آموزش برای تنها کتاب روانشناسی در سال یازدهم نظام جدید رشته علوم انسانی 4 عنوان کتاب منتشر کرده است:

1) روانشناسی هدفدار یازدهم: ویژه دانش آموزان یازدهمی انسانی

2) روانشناسی جامع کنکور: ویژه کنکور 99 و قابل مطالعه برای کنکور 1400 علوم انسانی

3) تیزشیم روانشناسی: ویژه مرور قبل از آزمون + دوران جمعبندی + ارزیابی با تست های چالشی

4) فاز امتحان روانشناسی؛ ویژه امتحان نیمسال اول و دوم در سال یازدهم.

سفارش با تخفیف ویژه کتاب های روانشناسی مشاوران آموزش از فروشگاه اینترنتی انسانی بوک

کتاب روانشناسی مشاوران

البته اگر کتاب فوق العاده محبوب روانشناسی نظام قدیم این انتشارات را می خواهید، به دلیل چاپ نشدن باید از طریق دیگری اقدام به تهیه کنید که در این مطلب توضیح داده شده است: کتاب روانشناسی مشاوران نظام قدیم

کتاب روانشناسی مشاوران آموزش

درس روانشناسی از مجموعه دروس رتبه ساز کنکور انسانی است. برای همین نیاز است در انتخاب و مطالعه کتاب کمک درسی برای آن دقت کافی را داشته باشید.

معرفی کتاب جامع کنکور روان شناسی مشاوران آموزش را به طور دقیق بخوانید:

ریز مباحث در درسنامه جامع کنکور

روانشناسی مشاوران آموزشدر کتاب درسی روانشناسی هر درس به بخش هایی تقسیم شده است که با تیترهایی از یکدیگر جدا شده‌اند.

به طور مثال برای درس اول، نزدیک به ده سرتیتر قرار داده شده است. اما در کتاب هدفدار روانشناسی انتشارات مشاوران آموزش، این سرتیترها به ریز مباحثی تقسیم شده اند.

می‌توان گفت هر سرتیتر به ۳ تا ۴ و گاهاً بر اساس نیاز موضوع به ریز مباحث بیشتری نیز تقسیم شدند.

می خواهیم بدانید چرا این تفاوت در کتاب درسی و کتاب جامعه دفتر مشاوران آموزش در درس روانشناسی وجود دارد.

این که در کتاب درسی مطالب با همان کمیت است سرتیترها تقسیم شده اند، را نمی‌توان یک ایراد یا نقد دانست زیرا یک کتاب آموزشی است.

محصول مرتبط::: روانشناسی جامع کنکور مهروماه

اما تکمیل این آموزش می بایست در یک کتاب کمک آموزشی صورت بگیرد ؛ لذا ما در کتاب روان شناسی هدفدار مشاوران آموزش این تیترهای کلی را به زیر عناوین و تیتر های جزئی تر تقسیم بندی کرده ایم.

بنابراین برای هر ریز مبحث علاوه بر این که درسنامه کامل و جامع تدوین شده است، همان ریز مباحث و تیترهای کلی کتاب را نیز با همان ترتیب در بخش تست های چهار گزینه ای گنجانده ایم.

فایده ریزمباحث در کتاب روانشناسی مشاوران

مهمترین سودمندی این دسته بندی برای دانش آموز این است که می تواند یک دسته بندی و تقسیم بندی منظم از مطالب را در ذهن خود داشته باشد تا در زمان پاسخگویی به سوالات با رجوع به مطالب فراگرفته شده در کمترین زمان به سرنخ های موجود در داده های خود رجوع کند و به پاسخ درست برسد.

تست های کتاب روان شناسی مشاوران

روانشناسی مشاوران آموزش1. چیدمان «هدفدار»؛ یعنی هر تست برای تست بعدی خود، یک هدف آموزشی را دنبال می کند.

2. تست ها به صورت تیپ یندی شده، تالیف شدند؛ تیپ بندی تست ها: حافظه ای، مفهومی، کنکاشی، ترکیبی.

3. در بررسی تست ها خواهید دانست با کدام تیپ از مباحث و سوالات مشکل دارید.

4. با همان تیتر بندی در درسنامه و کتاب درسی، ریز تیتر وجود دارد.

سفارش با تخفیف ویژه کتاب های روانشناسی مشاوران آموزش از فروشگاه اینترنتی انسانی بوک

دانلود رایگان کتاب

روی نوشته رنگی کلیک کنید: دانلود رایگان درس دوم پایه یازدهم: کتاب روانشناسی مشاوران آموزش 

روی نوشته رنگی کلیک کنید: دانلود رایگان نمونه درسنامه، سوالات و پاسخنامه روانشناسی جامع کنکور 99 انتشارات مشاوران آموزش: کتاب روانشناسی مشاوران آموزش

روی نوشته رنگی کلیک کنید: دانلود رایگان تیزشیم روانشناسی: کتاب روانشناسی مشاوران آموزش

تیزشیم روانشناسی مشاوران آموزش

معرفی کتاب تیزشیم روانشناسی

مجموعه کتاب های تیزشیم را با سه هدف می توانید بخوانید:

? کتابی با تست‌های سطح بالا?

تیز شیم‌ها را می‌توانید با 3 هدف آموزشی بخوانید:
1) مرور سریع قبل از هر آزمون
2) رسیدن به درصد بالای 80
3) جمع‌بندی قبل از کنکور

شما نیاز به کتاب دیگری برای مرور، جمعبندی سریع یا تست های سطح بالا نخواهید داشت.

مقدمه خواندنی مولف کتاب روانشناسی مشاوران آموزش

کتاب روانشناسی مشاوران آموزشسال آخر دبیرستان بود. برای کنکور آماده می شد. یک روز در حین قدردانی از حسن نیت یکی از بستگان نزدیکش که برای او آرزوی موفقیت می کرد، متوجه گفتگویی شد که در درونش جریان داشت. او از فرد مقابل تشکر می کرد، اما محتوای آنچه در ذهنش میگذشت، متفاوت با آن چیزی بود که بر زبان می آورد.

گفتار درونی او حاکی از ناامیدی و ناباوری نسبت به موفقیت خود بود و شرایط حاکم بر زندگی اش را در آن مؤثر می دانست روزها گذشته اما او همچنان به آن روز و به آنچه در درونش میگذشت، فکر میکرد. پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده بود که به زبان چیزی و در دل، چیز دیگری می گفت، اما چرا این باره این موضوع تا این حد برایش اهمیت پیدا کرده بود؟

در ذهنش معادله مبهمی در حال شکل گیری بود و او چیزی از آن سر در نمی آورد. روزهای اول، تلاشش بر تأیید تاثیر شرایط زندگی در آنچه از دست داده و آنچه در آینده از دست خواهد داد، صرف شد و بارها و بارها شکستهای خود را مرور کرد و بر آنها تأسف خورد.

شاید با این کار در جستجوی مقصری بود تا شکست های احتمالی آینده خود را به آن نسبت دهد. اما این دست از تلاشها نیز چیزی از ابهام جاری ذهنش کم نکرد. موضوع پیش آمده، او را بیش از پیش به آنچه در درونش جریان داشت مشغول ساخته بود و وادارش می کرد، محتویات ذهنی خود را بارها و بارها مرور کند.

گفت و گو با خودم

ماهها گذشت و در این مدت، کاویدن اندیشه هایش به عادتی تبدیل شد که به تدریج به تحولی بزرگ در زندگی اش انجامید. سرآغاز این تحول اما روزی بود که در جمع دوستانش سرگرم گفت وگو بودند که ناگهان یکی از آنان به هوا پرید و فریاد زد: «فکر من بود، فکر خودم بود».

با شنیدن این جمله ها، واژهها در ذهن او به رقص در آمدند و پی در پی تکرار شدند: «فکر من، فکر خودم، من همه چیز به سرعت اتفاق افتاد و پیش از اینکه او فرصت فکر کردن بیابد، ناگاه درونش از تلاطم باز ایستاد و قفل ذهنش گشوده شد و دورنمای روشنی را در مقابل او نمایان ساخت.

اینک در طی مسیری طولانی، که عبور از آن چندان هم آسان نبود، خالق افکارش را یافته بود. خالقی که کسی جز خود او نبود. اما درک این موضوع، یک فهم ساده نبود، بلکه عامل ایجاد دانشی بود که به تحول او منجر شد. رسیدن به این مرحله، چند سال طول کشید.

او دانشجوی ترم پنجم بود و حالا دیگر می دانست که منشا بیشتر گرفتاری هایش، افکار خودش است و درون نگری، تنها کانالی است که از طریق آن به خودشناسی و در نهایت تغییر افکار و رفتارش دست خواهد یافت.

شروع تغییر

از این رو تلاش خود را با تغییر نگرشش نسبت به نقش خود در زندگی آغاز کرد. او که تا آن زمان، نقش چندانی برای خود قائل نبود، باید یاد می گرفت که به گفتار درونی اش گوش دهد و با تغییر آن، مسئولیت شکستها و پیروزی های خود را بپذیرد.

البته انجام این کار اصلا آسان نبود و در این راه، با افت و خیزهای زیادی مواجه شد، اما به تدریج از عهده آن برآمد، تا جایی که امروز وقتی کسی برای او آرزوی موفقیت می کند، همزمان با تشکر و قدر دانی از او، آنچه بر زبان ذهنش جاری می شود، جمله ای نیست جز این که «آیندهای موفق را برای خود رقم خواهم زد.

شبنم جلیلی منجیلی

منبع : انتشارات مشاوران آموزش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن