دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

چرا به مصاحبه فرهنگیان دعوت نشدم

زمان اعلام نتایج کنکور که میرسد، تعداد کمی از داوطلبان و انسانیها خوشحال می شوند، چرا که ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان محدود است و کسانی که  به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت می شوند، زیاد نیستند. در این بین سوالی باقی می ماند: چرا برای مصاحبه قبول نشدید؟ چرا در دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم قبول نشدم؟

پاسخ را در ادامه بخوانید.

معیارهای قبولی و دعوت به مصاحبه

برای آنکه نام شما جزء پذیرفته شدگان در مرحله اول از مراحل قبولی دانشگاه فرهنگیان قرار بگیرد، باید جزء داوطلبان دو یا سه برابر ظرفیت قرار گرفته باشید. یعنی چی؟

یعنی اگر در سهمیه انتخاب رشته شما، 3نفر ظرفیت اعلام شده است و آن سال قرار است 2برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شوند، تعداد 6نفر را در مرحله اول به مصاحبه دعوت می کنند. تا از بین این 6 نفر به 3 نفر در نهایت جزء نفرات قبولی دانشگاه فرهنگیان قرار بگیرند.

با اجرای این نوع گزینش  در انتخاب، حق انتخاب به نفرات بیشتری داده می شود.

حالا فرض کنید در سهمیه انتخاب رشته شما، با همان 3نفر ظرفیت پذیرش، 100نفر مجاز به انتخاب رشته در کنکور انسانی امسال شده اند. که یکی از آن ها هم شما هستید.

دقت کنید که معیار مجاز شدن، با معیار قبولی برای مصاحبه تفاوت دارد. معیار مجاز شدن همان معدل 14 و تراز 6500 می باشد که بخشی از شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان است!

از بین این 100 نفر،20نفر دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نمی کنند و رقابت بین 80 نفر خواهد بود. اما قرار است حداکثر 6 نفر به مصاحبه شوند.

کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان
کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان

حالا دیگر مشخص است کدام 6 نفر به مصاحبه دعوت می شوند؛ همان 6نفر اول در رتبه و تراز زیرگروه های انتخاب رشته فرهنگیان.

ظرفیت کنکور 99

?ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری ۹۹ به شرح ذیل است:
?گروه آزمایشی علوم تجربی: ۴۲۷۸ نفر
?گروه آزمایشی علوم ریاضی: ۳۱۲۴ نفر
?گروه آزمایشی علوم انسانی: ۱۱۷۳۶ نفر
?گروه آزمایشی هنر : ۲۰۸ نفر
?گروه آزمایشی زبان: ۶۵۳ نفر

?یادآوری می شود پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۹ نسبت به سال گذشته ۴۵۸۸ نفر کاهش یافته است.

نتیجه گیری

اگر شما جزء کسانی نیستید که به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت نشدید، یعنی تراز شما از سایر کسانی که به مصاحبه دعوت شدند، کمتر یوده است و در سهمیه شما داوطلبان با تراز بالاتر و بیشتر هم بوده است.

بنابراین اگر شما جزء افراد دعوت شده به مصاحبه فرهنگیان و دبیری نیستید، تنها دلیل می تواند تراز پایین شما باشد.

راستیی طبق اطلاعیه های منتشرشده برای کنکور 99 تعداد 3 برار ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان به مصاحبه دعوت خواهند شد. این یعنی به اندازه 1برابر، شانس قبولی و شانس ورود به مرحله بعد داوطلبان با تراز کمتر، بالا می رود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن