پرطرفدارترین کتابهای رشته انسانی

پرطرفدارترین کتابهای رشته انسانی نظام جدید را بیشتر بدانید

به جرات می توان گفت که اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان رشته انسانی و بلکه انسان به طور ذاتی، تمایل و علاقه زیادی به درس، محتوا و مطالب از جنس کتاب درسی روانشناسی دارد و این درس از جمله پرطرفدارترین کتابهای این رشته است.

دلیل این موضوع هم شاید خیلی سخت و پیچیده نباشد. چرا که این درس و مطالب آن، در رابطه با حالات درونی و روان انسان سروکار دارد و هر انسانی ناخواسته یا خواسته مایل به شناخت این جنبه از وجود خود می باشد.

این مطلب می تواند کمک خوبی برای دانش آموزان نهمی و والدینشان باشد که در حال تصمصیم گیری برای هدایت تحصیلی نهم به انسانی هستند

معرفی محتوای درسی روانشناسی

حتما تا حالا این تجربه را داشتین که چند ساعت بعد از امتحانی که 20 هم شدین، چیز زیادی از مطالب خونده شده یادتون نمونده.

یا بخاطر موضوعی از دوست صمیمی تون عصبی شدین و کاری کردین که ناراحت بشه، اما بعدش حسرت خوردین کاش می‌تونستین جلوی خشم‌تون رو بگیرین.

یا الان توی این دوره از سنین رشدتون، تا حالا چه تغییراتی توی بدن، رفتار و روان شما اتفاق افتاده و قراره چه چیزهای جدیدی رو تجربه کنین.

کتاب روانشناسی به شما میگه چطور یه مطلبی برای یه مدت کم یا زیاد توی ذهنتون هست؟

یا چیکار کنین که موقع عصبانیت، رفتارتون رو کنترل کنین. درباره همه تغییراتی که توی دوره های مختلف زندگی داشتین و دارین و خواهید داشت، براتون میگه.

بیشتر بخوانید: کتابهای رشته انسانی

 رشته روانشناسی در دانشگاه

شما اگه رشته روانشناسی بخونین توی دانشگاه، میدونین چرا توی خواب، به چیزایی میرسین که توی بیداری نمی‌بینین. یا خودتون چطور خوابتون رو تفسیر  کنین؛ یا اصلا چرا خواب می‌بینین.

اینکه همه آدمهای روی زمین از یه چیزایی به طور غریزی می‌ترسن و دست خودشون نیست. مثل ترس از صدایِ بلندِ ناگهانی، خالی شدن زیر پا و . . .

خلاصه بخوام بگم: روانشناسی کمک می‌کنه بدونین:

  • چطور تغییر کنین؟
  • چطور ویژگی‌های منفی خودتون رو مثبت کنین؟
  • چطور ویژگی‌های مثبت‌تون رو تقویت کنین؟
چند کتاب روانشناسی؟

در دوره دبیرستان و تنها در رشته علوم انسانی است که درس روانشناسی تدریس می شود و برای این درس نیز تنها یک کتاب در نظر گرفته شده که در پایه یازدهم آموزش داده می شود.

بیشتر بدانید: دروس رشته انسانی نظام جدید

فهرست مطالب کتاب

فهرست مطالب کتاب روانشناسی را ببینین تا بهتون بگم موقع انتخاب رشته اگه بخواین این رشته رو انتخاب کنین چه شاخه‌هایی داره:

پرطرفدارترین کتابهای رشته انسانی
پرطرفدارترین کتابهای رشته انسانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن