منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

من دور اول همه کتابها را خوندم، الان نمیدونم چجوری مرور کنم؟ تست های کتاب هام برام تکراری شدن، نمیدونم چیکار کنم؟ دنبال منابع کنکور 99 انسانی هستم که حرفه ای باشه و البته جمع و جور

منابع حرفه ای کنکور انسانی

منابع خوب و بهترین منابع کنکور انسانی را می توان به نوعی حرفه ای هم بگوییم. حرفه ای که می گویم، از دو جهت است :1️⃣ داوطلب حرفه ای و جدی کنکور 99 انسانی?  .2️⃣ کتاب های تست و منابع حرفه ای کنکور انسانی ?.

داوطلب حرفه ای کنکور انسانی

وقتی اصطلاح “حرفه ای” را برای داوطلب کنکور انسانی بویزه کنکور انسانی نظام جدید بکار می برم، دقیقا شامل چه کسانی می شود؟?
? اگر توانسته باشید منابع پایه و مرجع خود را به خوبی خوانده باشید و بر مطالب درسنامه، تست ها و تحلیل سوالات مسلط شدید می توانم بگویم نیاز به کار تکمیلی دارید. یعنی باید قدم دوم مطالعه و تست زنی را شروع کنید. کاری که شما را از دیگر رقیبان کنکور متمایز شوید. اینجاست که برای ویژه شدن، نیاز به منابع ویژه کنکور دارید؛ منابع حرفه ای کنکور انسانی ?.

منابع کنکور 99 انسانی

دو موضوع را باید در توضیح “حرفه ای” بدانید. ابتدا اینکه به گمان حرفه ای بودن، سراغ این منابع نیایید. یعنی هرگز قکر نکنید با خواندن این کتاب های پیشنهادی من به شما، حرفه ای خواهید شد? . بلکه باید در زمان مناسب آن ها را بخوانید.
دوم اینکه با تنوع منابع، سردرگم شوید. تنوع منابع نه تنها به شما کمک نمی کند، بلکه در کوتاه مدت شما را کاملا از مسیر اصلی مطالعه خارج می کند.?

منابع کنکور 99 انسانی
منابع کنکور 99 انسانی

زمان مناسب برای حرفه ای شدن

شروع درست و به موقع برای مطالعه منابع حرفه ای کنکور زمانی است که:

1) منبع اصلی و پایه کنکور خود را مسلط شده باشید.
? تسلط به چه معناست؟
درسنامه منبع اصلی را که با آن شروع کردید، خوانده باشید. علاوه بر این تست ها را کار کرده باشید. اما تست زدن به تنهایی کافی نیست. بلکه باید آن ها را تحلیل کرده باشید.

? روش پیشنهادی برای تست و تحلیل تست

بهتر است منابع پایه کنکور و اصلی خود را و البته منابع ویژه کنکور انسانی را نیز با این روش بخوانید:

1) همه گزینه‌های تست را بخوانید و دلیل نادرستی گزینه های غلط را بررسی کنید.
2) پاسخنامه تشریحی را بخوانید.
اگر مطلب جدیدتری نسبت به حرف های خودتان بود، آن را یاد بگیرید.
3) به صفحه یا صفحات کتاب درسی بروید که تست از آن طراحی شده و در پاسخنامه به آن اشاره شده است. و آن بخش را از کتاب درسی بخوانید.

?با این روش، شما با هر یک تست، کلی مطلب را هم یاد گرفتید و هم دوره کردید و مهم تر اینکه “در یادتان خواهد ماند”.
این روش یادگیری و مطالعه در واقع همان تحلیل تست هم هست.

2) دچار چندمنبعی و پراکنده خوانی نشوید.

یعنی قرار نیست به قیمت پراکنده خوانی و داشتن چندین منبع برای یک درس، حرفه ای شوید. یادتان باشد «حرفه ای شدن» اخلاق حرفه ای می خواهد. یعنی باید استراتژی کنکور انسانی را خوب بدانید، همچنان که رفتار کنکور رشته انسانی را خوب بشناسید و بدانید کدام درس ها در اولویت هستند. به عبارت دیگر دروس رتبه ساز کنکور انسانی را بشناسید.

سفارش مجموعه دروس رتبه ساز کنکور انسانی

روش استفاده از منابع حرفه ای

1) همزمان با منبع اصلی، از این منابع هم بخوانید.
قرار نیست تمام درسنامه و تست های کتاب اصلی خود را تمام کنید بعد به سراغ منابع حرفه ای کنکور انسانی بیایید. شما می توانید بعد از تسلط بر تست و درسنامه منبع اصلی خود، از منابع حرفه ای و ویژه کنکور انسانی استفاده کنید.

در واقع این منابع برای دور دوم تست زنی هستند. اما با توجه به ویژگی دروس رشته علوم انسانی، می توان همزمان با پیشروی در دروس دیگر برای مرور از درس های خوانده از این منابع ویژه استفاده کرد.

2) برای جمع بندی و مرور از منابع جرفه ای کنکور انسانی استفاده کنید.
ویژگی کتاب های تیزشیم و موضوعی که برای شما به عنوان منابع مرور و جمع بندی هم هستند. یعنی می توانید در آزمون های ایستگاهی مرور از این کتاب ها استفاده کنید. همچنان که در ایام جمع بندی هم قابل استفاده هستند.

منابع کنکور 99 انسانی
منابع کنکور 99 انسانی

?جمع بندی

?حرفه ای شدن، کار حرفه ای و ویژه نیاز دارد. در کنکور انسانی برای رقابت در رتبه های عالی، تثبیت درصد 100، رسیدنه به رتبه زیر هزار انسانی باید به طور ویژه درس خواند.
? مطالعه ویژه هم باید در روش مطالعه باشد، هم در برنامه ریزی و هم در منابع مطالعاتی.
? منابع مطالعاتی حرفه ای را در زمان درست بخوانید.

سفارش مجموعه کتاب های تیزشیم
منابع کنکور 99 انسانی
منابع کنکور 99 انسانی

تیزشیم اقتصاد

تیزشیم روانشناسی

تیزشیم جامعه شناسی

تیزشیم تاریخ و جغرافیا

تیزشیم فارسی

 

موفق باشید و بمانید
منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن