مطالعه برای کنکور

مطالعه برای کنکور و برنامه درسی

شما دانش‌آموزان معمولا نمی‌توانند بین خواندن به نحوه تستی و تشریحی تعادل ایجاد کنید و این کاری سخت برایتان خواهد بود. پس زمانی که امتحانات تمام شد و رغبتی برای خوندن نداشتید خود را سرزنش نکنید.

شیوه مطالعه برای امتحان متفاوت از شیوه مطالعات تستی و برای کنکور است. گاهی ترجیح می‌دهید که حتی بی‌خیال کنکور شوید.

نگران این مسئله نباشید این امری طبیعی است فقط کافی است چند روزی با آرامش فضای مطالعاتی‌تان را از تستی به تشریحی یا برعکس تغییر دهید تا به فضای جدید عادت کنید.

دانش‌آموزان خود را از بار سنگین یعنی کنکور و حجم زیاد دروس دور کنند و با داشتن اهداف کوتاه مدت تشویق و راهنمایی شوند؛ یعنی آن‌ها در ابتدا برای خود اهداف کوتاه مدت یک تا ۲ هفته‌ای در راستای هدف بزرگ یعنی کنکور ترسیم کنند.

در شرایطی که استرس حاکم است  بهتر است به مطالعه دروس به صورت پروژه‌ای نگاه شوند، هر چند این کار خیلی تائید شده و درست نیست، ولی به لحاظ روانی باعث آرامش‌تان می‌شود.
مطالعه دروس به صورت پروژه‌ای یعنی چه؟

مطالعه دروس به صورت پروژه‌ای، شما به جای آنکه چند ماده درسی مختلف را در یک روز بخواند یک درس را به صورت پروژه‌ای و در بازه‌های زمانی ۴-۳ روزه به همراه تست تمام می‌کند، شما در این حالت می‌دانید مطالعه کدام درس‌ها را به پایان رساندید و از لحاظ روانی به آرامش می‌رسید در نتیجه می‌توانید برگردید و مطالعه کنکور را به طور جدی آغاز کنید.

هنگامی که باور و اعتقادتان  نسبت به کنکور تغییر کند واکنش‌تان هم متفاوت خواهد بود، زیرا در این حالت شما به عنوان دانش‌آموز به این باور رسیده‌اید که مسیری است که باید طی کنید و سختی‌ها و فراز و نشیب‌های آن را پذیرفته‌اید. در این صورت مسیر موفقیت همواره‌تر خواهد شد.

از دلایل دلزدگی دانش‌آموزان از کنکور از دست رفتن زمان است سعی کنید درگیر این دلزدگی و نگرانی نشوید. همواره تلاش کنید و آهستگی و پیوستگی را فراموش نکنید.
منبع : انتشارات مشاوران آموزش
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن