مدارس تهران تا کی تعطیل میباشد

مدارس تهران تا کی تعطیل میباشد

جدیدترین و بروزترین خبر از تعطیلی مدارس تهران و تکلیف تعطیل شدن مدرسه های استان و شهر تهران را در این نوشته دنبال کنید. مدارس تهران تا کی تعطیل هستند ؟

مدارس تهران تا کی تعطیل میباشد

شاید دانش آموز باشید یا داوطلب کنکور 99؛ یا شاید هم اولیای دانش اموزان که ساکن استان تهران هستید. همواره جدیدترین و البته معتبرترین اخبار را درباره تعطیلی مدارس شهر و استان تهران در اختیار شما قرار می دهیم.

وزارت آموزش و پرورش

روز 20م فروردین معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کردند که احتمال بازگشایی مدارس به سمت کمرنگ شدن می رود.

(لینک خبر: تعطیلی مدارس تهران تا کی ادامه دارد ؟)

هم چنین گفته اند که اگر مدارس هم بازگشایی شوند؛ کلاس ها بصورت زوج و فرد و شیفتی تشکیل می شوند.

همچنین وزیر آموزش و پرورش از تصمیم گیری نهایی درباره زمان بازگشایی مدارس در پایان فروردین ماه گفته است.

این تصمیم گیری براساس نتایج و آمارهایی است که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

شرایط خاص مدارس تهران

این روزها که بخاطر شیوع بیماری کرونا مدارس تعطیل شدند، بخاطر شرایط خاص استان و شهر تهران، بازگشایی مدارس و شروع فعالیت مجدد مدرسه های تهران هر روز یک خبر جدید اعلام می شود.

مدارس تهران تا کی تعطیل میباشد
مدارس تهران تا کی تعطیل میباشد

(منبع تشخیص آلودگی: وزارت بهداشت )

بخاطر شدت بیماری در کلان شهر تهران (که رتبه اول کشوری در آلودگی را دارد متاسفانه) زمان بازگشایی مدرسه ها در تهران در هاله ای از ابهام است.

بخصوص که در جدیدترین تصمیم گیری کمیته ملی مبارزه با کرونا؛ فعالیت های اقتصادی کم ریسک در سایر استان ها از تاریخ 23م آغاز خواهد شد. اما این تصمیم گیری درباره شهر تهران با یک هفته تاخیر به تصویب رسید.

از طرف دیگر رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان تهران از افزایش میزان مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها در مدت اخیر اشاره کردند.

بیشتر بخوانید: مدارس تا کی تعطیل هستند ؟

مدارس و مراکز آموزشی؛ آخرین جاهایی که بازگشایی می شوند

از سوی دیگر ظاهرا طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی، مدارس و مراکز آموزشی؛ اعم از دانشگاه ها و آموزشگاه ها و . . . آخرین جایی باید باشند که بعد از پایان یا مهار کرونا،فعالیت خود را بصورت حضوری آغاز می کنند.

همین موضوع و اصل نیز در سخنان روز 19م فروردین جناب آقای روحانی رئیس جمهور کشور خود را نشان داد. که اینطور گفتند:

عجله برای راه اندازی مدارس و دانشگاه ها وجود ندارد.

چرا مدارس تهران دیر بازگشایی شود؟

این که تعطیلی مدارس تهران طولانی تر می تواند باشد؛ منطقی و علمی بنظر می رسد؛ چرا که علائم و میزان تلفات بیماری در سنین پایین (دانش آموزان و دانشجویان که در دانشگاه ها و مدارس حضور دارند) کمتر است.

میزان جابجایی ویروس توسط افراد با سنّ کم و نوجوان بیشتر است؛ یعنی اگر یک دانش آموز (بدون علائم) مبتلا شود؛ نه تنها همکلاسی های خود را مبتلا می کند بلکه تمام افراد خانواده همکلاسی هایش را آلوده می کند. از آنجا که افراد خانواده با سنّ بیشتری هستند، خطر بروز علائم و مرگ و میر بیشتر می شود.

بنابراین بنظر می رسد بهترین تصمیم درباره تعطیلی مدارس تهران همین است که مدارس و دانشگاه ها را تا زمانی که اوضاع سفید نشده است؛ بازگشایی نکنند؛ به خصوص در شهرهای بزرگ و آلوده مانند شهر و استان تهران.

امیدورایم در درجه اول همگی شما عزیران و ایرانیان عزیز به سلامت از این چالش عبور کنیم و البته با تصمیم گیری درست و هرچه زودتر مسولان درباره تعطیلی مدارس تهران و شهرهای دیگر به نتیجه ای درست برسند.

منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

4 دیدگاه دربارهٔ «مدارس تهران تا کی تعطیل میباشد»

  1. سلام ببخشید مادانش آموزان چه گناهی کردیم که درس در حضور معلم:تعطیل؛دلتنگی بچه‌ها: تعطیل به خدا سخته من ۲۸تولدمه بهترین کادویی که دلم می خواهد بگیرم این است که در اخبار اعلام کنند از ۳۰فروردین به بعد مدارس تهران دایر است اون هایی که رعایت نمی کنند گناه ماچیهجریمه کنید هرکی بره توی اتوبان جریمش کنید الان خداشاهده مدرسه رفتن شده آرزوی تک تک ما بچه ها به فکر ماهم باشید سخته به خدا سخته خواهش میکنم برنامه ریزی کنید که این مدارس زودترباز بشه ممنون میشم ازتک تک تکتون من کلاس هشتم هستم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن