فلسفه و منطق کنکور انسانی

فلسفه و منطق کنکور انسانی

درباره درس فلسفه منطق غول مرحله آخر در کنکور انسانی نظام جدید از صفر تا صد هرچه که نیاز دارید را در این مطلب سعی شده گردآوری شود؛روش مطالعه، منابع، بودجه بندی، درس های دشوار، تغییرات کتاب درسی و . . .

منابع کنکور فلسفه و منطق

درس فلسفه و منطق در کنکور علوم انسانی از سه کتاب طرح سوال می شود: منطق در پایه دهم + فلسفه 1 در پایه یازدهم + فلسفه 2 در پایه دوازدهم انسانی

(بیشتر بخوانید: منابع کنکور انسانی نظام جدید )

تعداد سوالات و بودجه بندی

بودجه بندی فلسفه و منطق کنکور در آزمون سراسری به این شکل است: از کتاب منطق دهم 9 سوال از فلسفه یازدهم 6 سوال، و از فلسفه دوازدهم 10 سوال خواهد بود.

البته این اعداد احتمال تغییر در حد 1 الی 2 تست را دارند.

بیشتر بخوانید: بودجه بندی کنکور انسانی نظام جدید

فلسفه و منطق کنکور انسانی
فلسفه و منطق کنکور انسانی

منابع مطالعاتی کنکور

برای منطق و فلسفه کنکور منابع متعدد و مختلفی در بازار یافت می شود.

مهم ترین و شناخته شده ترین این کتاب ها از انتشارات مشاوران آموزش و انتشارات خیلی سبز است. که در بین این دو کتاب با توجه به تشابه و نزدیکی بسیار زیاد کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش ، می توان این کتاب را برتر دانست.

این کتاب قبلا توسط آقای وحید تمنا نوشته می شد و دو سال هست که به آقای احمد خداداد حسینی واگذار کرده اند.

هر سال این انتشارات اقدام به انتشار تشابه درسنامه و سوالات کتاب های خود با کنکور انسانی می کند:

فلسفه و منطق وحید تمنا
فلسفه و منطق وحید تمنا
فلسفه و منطق وحید تمنا
فلسفه و منطق وحید تمنا کنکور انسانی

تغییرات کتاب درسی

برای درس فلسفه و منطق در نظام آموزشی جدید علوم انسانی، شاهد تغییرات زیادی بودیم. طوری که هر سال تغییراتی را در هر سه کتاب داشتیم.

برای کنکور 1400 کتاب منطق و فلسفه نسبت به کنکور 99 هم تغییر کرده و شما نمی توانید از منبع کنکور 99 استفاده کنید.

(بیشتر بخوانید: تغییرات کتاب درسی کنکور انسانی )

روش مطالعه فلسفه و منطق

در درس فلسفه و منطق توصیه می کنم این روش را اجرا کنید:

ابتدا کتاب درسی را شخم بزنید. بفهمید، برای خود تدریس داشته باشید. فهمیده ها و اموخته هایتان را بنویسید، به زبان خودتان و ساده. این می شود قدم اصلی و بزرگ.

سپس سراغ درسنامه بروید. درسنامه را با دقت و حوصله تمام بخوانید. در این بخش ممکن است نتوانید در یک نوبت مطالعه، یک درس را تمام و کامل بخوانید. ایراد ندارد. یادتان باشد یکبار فهمیدن منطق و فلسفه کاری است که باید انجام شود و مهم ترین کار شما هم همین است. پس  عجله نکنید. بخصوص برای منطق. و هر دو از دروس رتبه ساز کنکور انسانی هستند.

برای فلسفه البته بیشتر واژگان کتاب هستند که شما را دچار چالش می کنند. اما در منطق مطالب در تست ها، از آنچه در کتاب خوانده اید، غریبه تر هستند. پس باید کتاب را بفهمید.

مرحله سوم روش  مطالعه فلسفه و منطق کنکور انسانی تست زنی است. این تست می تواند در دو مرحله کار شود: دست گرمی و ارزیابی آنچه که آموخته اید سپس پُرکاری تستی و تست زدن و تست زدن بسیار.

در پایان باید بگویم ضمن تست زدن و درسنامه خواندن نیاز به نکته نویسی و حاشیه نویسی دارید. در پایان هر درس نیز می توانید آموخته های تکمیلی خودتان را به آنچه در ابتدای کار نوشته اید، اضافه کنید تا کاملتر شود.

(بیشتر بخوانید: روش مطالعه فلسفه و منطق کنکور انسانی )

آیا این مطلب کمکی به شما کرد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن