فلسفه و منطق جامع گاج

فلسفه و منطق جامع گاج 1400

انتشارات بین المللی گاج برای کنکور انسانی نظام جدید 1400 مجموعه کاملی از کتابها و منابع را برای انسانیها و داوطلبان کنکور انسانی عرضه کرده است. از جمله کتاب میکرو طبقه بندی شده فلسفه و منطق جامع.

این کتاب دربرگیرنده تمام آموزش ها و موارد لازم برای یادگیری و براساس روش مطالعه فلسفه و منطق می شود. از درسنامه گرفته تا تست. یعنی مانند کتاب فلسفه و منطق جامع مهروماه نیست , که تنها تست بوده و درسنامه آن کتاب لقمه طلایی فلسفه و منطق معرفی شده است.

شما را به نمونه درسنامه کتاب دعوت میکنیم و لینک دانلود و خرید کتاب را نیز در ادامه خواهید دید:

لینک خرید با 35% تخفیف: فلسفه و منطق جامع گاج

فلسفه و منطق جامع گاج
فلسفه و منطق جامع گاج

درسنامه کتاب

تعریف استدلال

علم و دانش بشر به دو حیطه کلی تصور و تصديقي تقسیم می شود. د تصور، درک و فهم ما از چیزهای مختلف پیرامون ماست؛ مثلا تصور ما از مدرسه، درخت، پدر و ……

تصديق

حکم و قضاوتی است که در مورد تصورات مختلف داریم و در آن اوصافی را به چیزی نسبت می دهیم یا از آن سلب می کنیم؛ مثلا هوا گرم است. درخت سبز است.

باله در تصور، به واقعیت داشتن یا نداشتن یک تصور و یا ارتباط آن با سایر امور کاری نداریم و تنها همان مفهوم یا تصور را به ذهن می آوریم؛ مثالا دیو یا سیمرغ با این که واقعیت ندارند ولی تصور هستند.

ملت در تصور با معنا سروکار داریم ولی در تصدیق با واقعیت، یعنی یک تصور باید برای ذهن مشخص باشد و معنا داشته باشد و در تصديق باید حکم و قضاوتی وجود داشته باشد.

تصديق، یک جمله خبری است که قابلیت صدق (دوستی) و كذب (غلطی) دارد در حالی که تصور ، درک یک مفهوم است، بنابراین در تصدیق با فعل یا معنای فعل مواجه هستیم.

تصدیق یک جمله خبری است؛ بنابراین جملات انشائی و استفہامی مانند امر، نهی، سؤال و … تصديق نیستند. تعریف و استدلال )

اگر تصوری برای ما ناشناخته (مجہول) بود برای معرفی آن، از تصورات شناخته شده (معلوم) استفاده می کنیم. مثا اگر کسی نداند تصور «دارابی» چیست؟ به او می گوییم «میوه »، «مرکبات»، «شبیه پرتقال و نارنگی» و … است. بنابر این دارابی» را برای او «تعریف کرده ایم »

لینک دانلود: فلسفه و منطق جامع گاج 1400

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن