شغل های رشته حسابداری انسانی

شغل های رشته حسابداری انسانی

یکی دیگر از شغل های علوم انسانی را در این نوشته معرفی می کنیم که بین رشته انسانی و رشته های ریاضی و تجربی مشترک است: معرفی و بازار کار رشته حسابداری

معرفی شغل های رشته حسابداری انسانی

حسابداری رشته‌ایه که کارش جمع آوری، ثبت، دسته بندی، مرتب سازیِ اطلاعات مربوط به هزینه و درآمد یک مجموعه هست.  وقتی یه مجموعه ای (شرکت، اداره،سازمان، وزارت) بخواد هزینه و درآمدهاش به صورت منظم و مرتب ثبت و ضبط بشه این رشته به کمک و کارش میاد، تا بعدا بتونه اون را مدیریت و اداره کنه.

حساسیت و دقت حسابداری به همون اندازه هست که اگر اشتباه باشه یا دقیق نباشه، تصمیم گیری ها و مدیریت اون مجموعه سخت و اشتباه میشه.   البته این رشته، خودش یه رشته داره که ناظرش باشه و کنترلش بکنه؛ رشته حسابرسی. کار حسابرس اینه که کارهای حسابداری را کنترل و نظارت می کنه.

بیشتر بخوانید: شغل های رشته انسانی روانشناسی

گرایش های تحصیلی دانشگاهی

برای رشته حسابداری این گرایش ها قابل تحصیل در دانشگاه هستن: مالی، صنعتی، بیمه، مالیاتی، دولتی، بانکی.

و برای حسابرسی دو گرایش کلی هست» حسابرسی داخلی  و حسابرسی مستقل.

توی کتاب معرفی رشته های دانشگاهی و انتخاب رشته دانشگاه انتشارات مشاوران آموزش درباره این رشته  و رشته های دیگه حرف زدیم.

درس‌های دانشگاهی

  • دروس عمومی گرایشهای مختلف

روانشناسي عمومي، جامعه شناسي، اصول علم اقتصاد، رياضيات پايه، رياضيات کاربردي، آمار کاربردي، مباني کاربرد کامپيوتر، پژوهش و عمليات، مديريت توليد، حقوق بازرگاني، پول و ارز بانکداري، مباني سازمان مديريت، توسعه اقتصادي، ماليه عمومي، روش تحقيق.

دروس تخصصی: اصول حسابداري، حسابداري ميانه، حسابداري پيشرفته، حسابداري صنعتي، حسابرسي، حسابداري مالياتي، اصول تنظيم و کنترل بودجه، مديريت مالي، مباحث جاري حسابداري، متون حسابداري

زمینه شغلی

حتما زمینه های شغلی این رشته با توجه به گرایش اون بیشتر مشخص میشه و یک فارغ التحصیل این رشته می تونه توی ادارات مختلف، بانک ها و سازمان های دولتی و خصوصی، شرکت ها و بیمه ها، مشغول به کار بشه و با گزارشات و نتایجی که از کارش ارائه میده کمک های زیادی به اون مجموعه داشته باشه.

شغل های رشته انسانی حقوق
شغل های رشته انسانی حقوق

بیشتر بدانید: شغل های رشته انسانی حقوق

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن