شغل های رشته حسابداری انسانی

شغل های رشته حسابداری انسانی

یکی دیگر از شغل های علوم انسانی را در این نوشته معرفی می کنیم که بین رشته انسانی و رشته های ریاضی و تجربی مشترک است: معرفی و بازار کار رشته حسابداری

معرفی شغل های رشته حسابداری انسانی

حسابداری رشته‌ایه که کارش جمع آوری، ثبت، دسته بندی، مرتب سازیِ اطلاعات مربوط به هزینه و درآمد یک مجموعه هست.  وقتی یه مجموعه ای (شرکت، اداره،سازمان، وزارت) بخواد هزینه و درآمدهاش به صورت منظم و مرتب ثبت و ضبط بشه این رشته به کمک و کارش میاد، تا بعدا بتونه اون را مدیریت و اداره کنه.

حساسیت و دقت حسابداری به همون اندازه هست که اگر اشتباه باشه یا دقیق نباشه، تصمیم گیری ها و مدیریت اون مجموعه سخت و اشتباه میشه.   البته این رشته، خودش یه رشته داره که ناظرش باشه و کنترلش بکنه؛ رشته حسابرسی. کار حسابرس اینه که کارهای حسابداری را کنترل و نظارت می کنه.

بیشتر بخوانید: شغل های رشته انسانی روانشناسی

گرایش های تحصیلی دانشگاهی

برای رشته حسابداری این گرایش ها قابل تحصیل در دانشگاه هستن: مالی، صنعتی، بیمه، مالیاتی، دولتی، بانکی.

و برای حسابرسی دو گرایش کلی هست» حسابرسی داخلی  و حسابرسی مستقل.

توی کتاب معرفی رشته های دانشگاهی و انتخاب رشته دانشگاه انتشارات مشاوران آموزش درباره این رشته  و رشته های دیگه حرف زدیم.

درس‌های دانشگاهی

  • دروس عمومی گرایشهای مختلف

روانشناسی عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، ریاضیات پایه، ریاضیات کاربردی، آمار کاربردی، مبانی کاربرد کامپیوتر، پژوهش و عملیات، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مبانی سازمان مدیریت، توسعه اقتصادی، مالیه عمومی، روش تحقیق.

دروس تخصصی: اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری پیشرفته، حسابداری صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی، اصول تنظیم و کنترل بودجه، مدیریت مالی، مباحث جاری حسابداری، متون حسابداری

زمینه شغلی

حتما زمینه های شغلی این رشته با توجه به گرایش اون بیشتر مشخص میشه و یک فارغ التحصیل این رشته می تونه توی ادارات مختلف، بانک ها و سازمان های دولتی و خصوصی، شرکت ها و بیمه ها، مشغول به کار بشه و با گزارشات و نتایجی که از کارش ارائه میده کمک های زیادی به اون مجموعه داشته باشه.

شغل های رشته انسانی حقوق
شغل های رشته انسانی حقوق

بیشتر بدانید: شغل های رشته انسانی حقوق

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن