دانشگاه فرهنگیان

شرایط و ضوابط قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان چیست؟

شرایط و ضوابط قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان چیست؟

⭕️ دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید؟

۱- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.

دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

۲- دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

۳- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

???  مطلب مرتبط: چطور دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ؟

⭕️ شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش با درج شرایط و ضوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) و مطابق مقررات و ضوابط قانونی، انجام می گیرد.

بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

??? صفر تا صد شرایط دانشگاه فرهنگیان از زبان سازمان سنجش را اینجا بخوانید: شرایط دانشگاه فرهنگیان

۱- بر اساس مصوبه دوازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشچو تمامی داوطلبان بومی هر استان مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به استان خود می‌باشند.

در صورتی که ظرفیت یک کد رشته به یک بخش خاص اختصاص یابد،اولویت با داوطلبان آن بخش است اما در صورتی که این ظرفیت خالی بماند به داوطلبان کل آن استان اختصاص می‌یابد.

شرایط عددی دانشگاه فرهنگیان

شرایط دانشگاه فرهنگیان
شرایط دانشگاه فرهنگیان

۲- کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوط

۳- داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه.(حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.)

۴- داشتن مدرک دیپلم و کسب معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه ی دوم در سال گذشته مطرح بود اما امسال در دفترچه شماره ۲ در زمان انتخاب رشته به اطلاع داوطلبان خواهد رسید

??? کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان را اینجا ببینید در سهمیه ها و رتبه های مختلف کنکور 97 و 98 انسانی: کارنامه قبولی دانشگاه فرهنگیان

⚠️ طبق آرای عمومی دیوان عدالت عمومی مورخ ۱۳ آذر ۹۷ ، شرط معدل 15 برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به 14 تغییر کرده است.

۵- ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید ۲ برابر مدت تحصیل‌شان حداقل ۸ سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

۶- کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

▫️▫️▫️▫️

منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن