شرایط دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان انصرافی

شرایط دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان انصرافی

من دانشجوی دوره روانه هستم .میخوام انصراف بدم و دانشگاه فرهنگیان آزمون بدم. شرایط دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان انصرافی به چه صورت هست؟

?پاسخ مشاور:

۱- طبق مصوبه سازمان سنجش، دانشجویان روزانه تنها در صورتیکه می توانند در آزمون سراسری 99 شرکت نمایند که تا تاریخ ۲۰ اسفند ٩٨، انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

٢- طبق سنوات گذشته، برای قبولی در رشته های دانشگاه فرهنگیان، حداکثر سن ۲۲ سال و حداقل تراز۶۵۰۰ در آزمون سراسری و حداقل معدل کل سه سال پایانی دوره دوم متوسطه بالای 14،جزو شروط پذیرش بوده است.

??? ببینید: نمونه کارنامه قبولی های دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان دوره روزانه سال دوم و بیشتر، برای شرکت در آزمون سراسری امسال باید تا تاریخ قید شده در دفترچه ثبت نام کنکور امسال (که اغلب تا قبل از پایان سال جاریست: 25-12-13…)) انصرراف بدهند و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند.

— کسانی که در آزمون سال گذشته ، در رشته روزانه قبول شده اند، درصورت شرکت در آزمون سراسری سال 1399 مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه نیستند.

— دانشجویان دوره روزانه که سال گذشته در کنکور دوره روزانه قبول شدند، به شرط انصراف تا قبل از پایان مهلت ذکر شده در دفترچه ثبت نام فقط می توانند رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایند.

— دانشجویان رشته های روزانه، که بدون انصراف تا تاریخ مقرر انصراف ندهند، در صورت قبولی، متخلف محسوب می شوند.

— دانشجویانی که انصراف می دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

— دانشجویانی که در سال های قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری امسال، فقط کافی است بند 33 تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

جهت دانلود فرم انصرافی با کیفیت بالا روی تصویر کلیک کنید / ضربه بزنید

فرم انصراف دانشجویان روزانه برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان

??? حتما بخوانید صفر تا صد شرایط دانشگاه فرهنگیان از زبان سازمان سنجش آموزش کشور در این لینک: شرایط دانشگاه فرهنگیان

منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

3 دیدگاه دربارهٔ «شرایط دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان انصرافی»

 1. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی شبانه هستم.امسال کنکور دادم اگه به مصاحبه دعوت بشم لازمه که حتما قبل مصاحبه انصراف بدم تا مدرک اصلی دیپلممو بگیرم؟یا میشه تا نهایی شدن نتایج انصراف ندم؟

 2. سلام میشه لطفاً منو راهنمایی کنید؟
  دانشجویان انصرافی که قصد شرکت در مصاحبه فرهنگیان رو دارند و تا قبل از ۲۵ اسفند هم انصراف خودشون رو قطعی کردند اما مدارک تحصیلی شون همچنان دست دانشگاهه؛ حتما باید هزینه تحصیل رایگان رو به دانشگاه پرداخت کنن تا مدارکشون رو بگیرن برای روز مصاحبه ؟
  یا میشه که با کپی مدارک رفت و بعد قبولی مدارک توسط دانشگاه قبلی به دانشگاه فرهنگیان ارسال بشه؟

  خواهشاً راهنماییم کنین تا من بدونم الان لازمه برم هزینه تحصیل رایگان رو بدم تا مدارکم دست خودم باشه یا نه …

  1. سلام. اگر دقت کرده باشید در فهرست مدارکی که ازتون خواستند، مدرکی یا گواهی پایان دوره رشته و مقطعی که موقع ثبت نام با اون توی سایت سنجش ثبت نام کردید.
   اون مدرک را میخوان که رویت کنند تا برابر اصل کنندو اصل مدرک را به خودتون تحویل میدن. وقتی گپی ببرید، با چی برابر اصل کنن؟!
   از دانشگاه خودتون نامه و تاییدیه بگیرید یا حتما یک روز قبل از زمان تحویل مدارکتون با اداره محل تحویل مدارک اموزش پرورش تماس بگیرید که چطور عمل کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن