جمع بندی کنکور انسانی

روش جمع بندی برای کنکور انسانی

سلام و عرض ادب. علی اصغر حافظ هستم؛ رتبه 91 کنکور 97 انسانی. به شما روش جمع بندی و شرکت در آزمون های جامع و جمعبندی برای کنکور انسانی را پیشنهاد میدم.

(این مطلب در ادامه روش جمع بندی دروس عمومی برای کنکور انسانی است. که حتما بخوانید. لینک: جمع بندی کنکور انسانی به پیشنهاد رتبه 91 کنکور )

?نکته ها و روش جمعبندی دروس تخصصی علوم انسانی به پیشنهاد رتبه 91 کنکور 97 علوم انسانی؛ علی اصغر حافظ:

جمع بندی کنکور انسانی
جمع بندی کنکور انسانی

?#ریاضی

در درس ریاضی هم گزینش سوالات اهمیت فوق العاده ای دارد حتی در کنکور هم لزومی به پاسخ همه سوالات نیست بنابراین ابتدا سوالاتی که حلشان برایتان راحت تر است را پیدا کنید و آنها را پاسخ بدهید در صورتی که تعداد پاسخ ها به کف مورد نظر شما شما رسیده از غلط زدن بیشتر اجتناب کنید مگر در صورتی که می توانید به سوالات بیشتری پاسخ دهید

? #اقتصاد

درس اقتصاد ابتدا سوالات غیر محاسباتی را حل کنید و سپس سراغ سوالات محاسباتی بروید اگر مسائل خیلی وقت تان را بگیرد از پاسخ صرف نظر کنید برای یادگرفتن حل سریع مسائل وقت هست.

? #علوم_و_فنون

سعی کنید سوالات حفظی را تا آنجا که می شود سریع پاسخ دهید و برای سوالات غیر حفظی وقت ذخیره کنید.

 

#تاریخ و #جغرافیا :

در درس تاریخ و جغرافیا هم نیازی به حل همه سوالات نیست، برای درس تاریخ و جغرافیا به اندازه میزان مطالعه خود کف مورد نظر در نظر بگیرید و به همان تعداد سوال پاسخ دهید (فقط سوال های اطمینانی) درصد این دو درس باهم محاسبه می شود بنابراین اگر ۳۰ سوال داشته باشید با زدن حدود ۱۵ سال به درصد ۵۰ و با زدن حدود ده سال به درصد ۳۵ می‌رسید.

? #جامعه_شناسی:

در این درس مثل همه دروس به سوالاتی که بین بیش از دو گزینه شک دارید پاسخ ندهید. به سوالات علت و معلولی دقیقا مطابق آنچه کتاب آورده پاسخ بدهید نه آنچه عقلا درست به نظر می‌رسد.

? #فلسفه_و_منطق :

در این درس و مخصوصا در خود آزمون سراسری باید فقط و فقط سوال هایی که بیشتر مسلط هستید و بالای 80 درصد از درست بودن پاسخشان اطمینان دارید را پاسخ دهید در این درس نباید وسواس به خرج داده و با زدن سوالهای شک دار پاسخ های درست ارزشمند خود را از بین ببرید.

? #روانشناسی :

در درس روانشناسی سعی کنید جملات سوالات را با بخشهای کتاب مطابقت بدهید و در سوالات مفهومی سعی کنید تشخیص بدهید که هر سوال مفهومی دقیقا به کدام مطلب و موضوع کتاب اشاره می کند خواندن گزینه ها هم به این موضوع کمک می کند.

علی اصغر حافظ – رتبه ۹۱ کنکور انسانی

مشاور و مدرس

عضو باشگاه نخبگان انتشارات مشاوران آموزش

منبع: کانال تلگرام انتشارات مشاوران

منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن