رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان

رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان

موضوع این نوشته پاسخ به سوال رایج اکثر دانش اموزان و داوطلبان کنکور است: دانشگاه فرهنگیان کارشناسی ارشد هم دارد؟ رشته های مقطع ادامع تحصیل ارشد / فوق لیسانس دانشگاه فرهنگیان چه رشته هایی هستند؟

ابتدا می توانید رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان را در این نوشته به تفکیک گروه آزمایشی ریاضی و تجربی و انسانی مشاهده کنید: رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان

رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان
رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان
چطور در دانشگاه فرهنگیان ارشد بگیرید؟

در زمانی که دانشجوی دانشگاه فرهنگیان شدید؛ باید ظرف حداکثر 5 سال فارغ التحصیل دبیری شوید. هنگامی که فارغ التحصیل می شوید (تدریس را در مدرسه آغاز می کنید) شما دارای مدرک کارشناسی (لیسانس) هستید.

همزمان با شروع تدریس به دانشگاه فرهنگیان تعهد می دهید که حداقل 2 برابر مدت تحصیل دانشجویی خود تدریس داشته باشید (8 تا 10 سال).

در این مدت 8 تا 10 سال شما نمی توانید از محلی که برای شما مشخص شده، انتقالی بیگیرید؛ مگر در شرایطی بسیار خاص.

اما اگر بخواهید همزمان با تدریس در رشته های ارشد دانشگاه های دولتی و غیردولتی مشغول شوید؛ شرایط زیر را دارد:

در هر رشته ای نمی توانید ادامه تحصیل بدهید.

رشته ای را می توانید به عنوان ارشد انتخاب کنید که مورد نیاز اداره اموزش و پرورش محل خدمت شما باشد.

این رشته باید به تایید آن ها برسد.

با توجه به مفاده ماده 60 و 70 قانون مدیریت خدمات کشوری و ممنوعیت اعطای مأموریت آموزشی، ادامه تحصیل بعد از اشتغال به کار درمدارس، صرفاً در خارج از ساعت اداری موظف، امکان پذیر خواهدبود.

یعنی شما نمی توانید به دلیل داشتن کلاس در دانشگاه از تدریس در مدرسه معاف شوید.

خود دانشگاه فرهنگیان در برخی رشته ها اقدام به جذب معلم ها می کند. اگر بخواهید در این رشته ها و شعبه های دانشگاه فرهنگیان ارشد بگیرید؛ باید حداقل 3 سال از تدریس شما بگذرد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه فرهنگیان

?دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

✅1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم):

دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

✅2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):

دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

✅3- دانشجویان کارشناسی ارشد :

در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

? امسال دانشگاه فرهنگیان با جذب 35 هزار دانشجو معلم از طریق کنکور 9 اقدام به رکورد شکنی در زمینه پذیرش دانشجو در طول ۸ سال سابقه تاسیس خود خواهد نمود

بیشتر بخوانید: ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان
منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن