انگیزه برای درس خواندن

از درس خوندن خسته شدم. دیگه نمی کِشم. مخم داره میترکه. چیکار کنم؟ دیگه حال ندارم درس بخونم. چیکار کنم انگیزه ندارم برای درس خواندن.

در این مطلب هم فیلم انگیزشی براتون هست، هم ویس و صدای مشاوره ای و انگیزشی و هم یه متن که حتما توصیه می کنم با نگاهی متفاوتی بخونینش. الته اگه دنبال چاره اساسی هستید باید دلایل خسته شدن از درس و راهکار برای اون باشید.

خسته شدن از درس خواندن
اگه چند ماه قبل شروع کردید

?سوال شما:

یه مدتی هست که مثل قبل نیستم، دلسرد شدم، خوب نمیخونم. اما الان دیگه میخوام برسونم خودم را. بنظرتون میتونم؟

این سوال یعنی تا قبل از این مدت، داوطلب جدی و درسخون کنکور بودی و تازگی ها اینطور شدی. اگه جزء این گروه از داوطلب های کنکور هستی حتما مطلب ویژه خودتون را بخونین: خسته شدن از درس خواندن برای کنکور

مطلب مرتبط: چطور دوباره خوب درس بخونم

  • دوباره خوب درس خوندن
  • اگه تازه شروع کردید

اگه جزء داوطلب هایی هستی که تازه برای کنکور شروع کرده ولی همین اول راه احساس می کنی باید دنیال انگیزه برای درس خواندن باشی، برات چند توصیه مهم دارم:

? قبل از هرچیز واقع بین باشین. اینکه شما تازه شروع کردین یا یه مدت توی رقابت اصلی نبودین. پس باید حسابی «جبران» کنین. راه «جبران کردن» هم فقط «جبران کردنه» و «زحمت درست و کافی کشیدن» هست، نه کارهای عجیب و غریب!

?(البته مخالف تلاش زیاد نیستم، اما اول تلاش درست، بعد تلاش به موقع، و بعدترش تلاش کافی و به اندازه)

? یعنی اینکه لطفا بیشتر از این دنبال کسی باشین تا موفقیتتون رو تضمین کنه، یا بهتون وعده و اطمینان خاطر بده. تنها کاری که باید بکنین اینه که بدون نگاه کردن به دیروزهای از درست رفته و کارهای نکرده، امروزتون رو از دست ندین که فردا خوشحال باشین و از خودتون راضی.

?? انسان مکلّف به تلاش است، پس تکلیفتون رو درست، به موقع و به اندازه انجام بدین. . .

  • چطور جبران کنید؟

?به این جمله دقت کنید: روزی که رفته، دیگه جبران نمیشه.

امیدوارم این جمله، شما را نا امید نکند. اما واقعیت همین است که ما فقط می تونیم امروز کار بیشتری را انجام بدیم و بذاریم به حساب بدهی دیروز خودمان!

اگر امروز برای جبران دیروز دوندگی کنیم، فردا برای جبران امروز باید دوندگی کنیم، ناچاراً باید پس‌فردا هم . . . و این خود نوعی «فرار رو به جلو» است! یعنی پاک کردن مسئله، به جای حل کردن مسئله.

? راه حل:

اگر این جمله را درک کنید، اونوقت به راحتی از خیر روزهای امروز نمی‌گذرید:

?? هر روز، ارزش خود را دارد؛ به اندازه یک روز. نه کمتر و نه بیشتر!

یعنی هیچ روزی، نمی‌تواند جای روز دیگری را پُر کند! یعنی اینکه سعی نکنید برای جبران گذشته ها تلاش کنید. در اون صورت همواره در گذشته زندگی و تلاش می کنید. پس امروز را دریابید و قدر بدانید!

  • ویدیوی انگیزشی درس خواندن برای کنکور

ویدیو انگیزشی?
زمان: 4 دقیقه⏰

ویدیوی مورد علاقه خودِ من:

  • ویدیوی انگیزشی درسی. 2

زمان:2دقیقه⏰

  • نتیجه گیری

??? «کم آوردن»، بله. ولی «کم گذاشتن» هرگز.

??? خسته شدن، بله. ولی وِل کردن و بیخیال شدن، هرگز.

موفق باشید و بمانید.

3 دیدگاه دربارهٔ «انگیزه برای درس خواندن»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن